Saturday, 27/5/2017 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Djali i Adem Grabovcit kapet me kallashnikov


Djali i Adem Grabovcit kapet me kallashnikov


djali i grabovcit

Natën e së shtunës Guxim Grabovci po udhëtonte me veturë drejt Grykës së Rugovës. Djalin e shefit të Grupit Parlamentar të PDK-së, Adem Grabovci, po e shoqëronte edhe një shok i tij, Meriton Isufi.

Përveç se po shkonin për të bërë qejf në vendin piktoresk të Dukagjinit, Guximi në bagazh kishte edhe dy armë luftarake. Një kallashnikov me 90 fishekë dhe një pushkë gjuetie me 31 fishekë.

Por rrugës për atje ata u ndaluan nga një patrullë e policisë kufitare ku pas kontrollit u janë gjetur armët, shkruan Tribuna. Guxim Grabovci dhe Meriton Isufi u shoqëruan në stacionin e Policisë në Pejë dhe pas konsultimit me prokurorin janë lirua.

Një shkrim tjetër i dobishëm  Haloterapia, ka filluar të aplikohet edhe në Kosovë

Categories

Archives