Thursday, 27/7/2017 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame
Tirana
0C

Dhurata për fëmijët e shkollave nga xhamia “Dino Hoxha”

Dhurata për fëmijët e shkollave nga xhamia “Dino Hoxha”

femijet ne shkolle

Këto foto i përkasin një nisme disi të veçantë. Xhamia e rrugës së Kavajës ka dhuruar mjete mësimore për dy shkollave publike që ndodhen pranë xhamisë, “Konferenca e Pezës” dhe “Avni Rustemi”.

dhurateImami i xhamisë duhet përgëzuar jo vetëm për nismën por edhe deri në finalizimin e saj, duke marrë përsipër dhe transportin me makinën e tij modeste.

Imami i xhamisë, Ahmed Kalaja thotë se, kjo është një nxitje për brezin e ri që ta duan dijen./kohaislame

 

Një shkrim tjetër i dobishëm  Vrasja e 154 emigrantëve shqiptarë në Greqi, priten hetime

Categories

Archives