Saturday, 21/1/2017 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame
Tirana
0C

Der Spiegel: SHBA ka spiunuar Merkelin që nga viti 2002


Der Spiegel: SHBA ka spiunuar Merkelin që nga viti 2002


merkel

E përditshmja gjermane Der Spiegel tha në një raport të saj se telefoni celular i Kancelares gjermane Angela Merkel kishte qenë nën survejimin e agjencisë NSA që nga viti 2002.

Shtetet e Bashkuara besohet ta kenë përgjuar telefonin e Merkelit për më shumë se 10 vjet, sipas raportit të Der Spiegel.

Duke cituar një dokument sekret nga viti 2010, Der Spiegel tha se përgjime të ngjashme janë bërë në vendet si Paris, Madrid, Romë, Pragë, Gjenevë dhe Frankfurt. /mesazhi/

 

image_pdf
Një shkrim tjetër i dobishëm  Për shëndetësinë dhe arsimin Turqia shpenzon 65 miliardë euro në vit

Categories

Archives