Wednesday, 19/12/2018 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Çfarë duhet të konsumojnë anemikëtÇfarë duhet të konsumojnë anemikët

anemia shqip

-Anemikët duhet të konsumojnë fruta me vitaminë C.
-Anemikët duhet të konsumojnë spinaq dhe barëra jeshile.
-Fiku, shalqiu dhe luleshtrydhja, efikase për t’u trajtuar.
-Anemikët duhet të pinë 150 gram lëng karotash në ditë.
-Pacientët duhet të pinë çdo ditë 150 ml lëng të rrepës së kuqe, para buke.
-Këshillohet të konsumohet sa më shpesh domatja.
-Të sëmurët duhet të marrin gjithashtu, çdo ditë 10-15 fruta të mandarinës për një kohë prej 20-25 ditë

Tags: