Monday, 11/12/2017 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Mjeksia Islame

Mburoja e muslimanit

 • Magjistaret nuk korren sukses me kete grua…perse?
  Magjistaret nuk korren sukses me kete grua…perse?

  Magjistaret nuk korren sukses me kete grua...perse? Kësaj gruaje burri i saj deshi t'i bënte magji ngase ai kishte lëshuar fenë dhe nuk falte namazin. Gruaja,muslimane e devotshme,kishte shkuar tek gjykatësi dhe i kishte thënë: Burri im nuk falet,dua te ndahem prej tij!Gënjen se unë falem-ishte përgjigjur burri në foltore. Nuk e dua më atë,madje…

 • Rukja, leximi i Kuranit për të sëmurë
  Rukja, leximi i Kuranit për të sëmurë

  Rukja, leximi i Kuranit për të sëmurët Shejh Selman Audeh u shpreh se të lexosh Kuran (rukje) nuk do të thotë domosdoshmërish që të shkosh tek një yshtës. Askush tjetër nuk mund të lexojë Kuran, më mirë se i lexon njeriu vetes. E kush mund të jetë më i sinqertë sesa ti për veten tënde?…

 • Mburoja e muslimanit
  Mburoja e muslimanit

  Mburoja e muslimanit PASQYRA E LËNDËS Në vend të parathënies 3 Si mund të bëhet një lutje 6 Kohët më të përshtatshme për të marrë përgjigje për lutjet që bëjmë 9 Kur kemi frikë se mos bëjmë shirk 11 Kur zgjohemi nga gjumi 12 Kur veshim rroba të reja 15 Për dikë që ka veshur…

Rukje

Shendeti

Përdorni kripë e limon për të qetësuar migrenën
Përdorni kripë e limon për të qetësuar migrenën

Migrena është një sëmundje e pashërueshme e për shumë njerëz mund të jetë një makth. Fatkeqësisht nuk ka një metodë mjekësore që mund ta kurojë atë përfundimisht. Megjithatë duket se njerëzit kanë gjetur një metodë natyrale për kurimin e saj që sipas tyre lehtëson dhimbjet për disa minuta. Më poshtë lexoni këtë përbërje që mesa…

Me Shume

Sëmundjet

 • Bimë që ndalojnë rënien e flokut
  Bimë që ndalojnë rënien e flokut

  Bimë që ndalojnë rënien e flokut   Rozmarinë- Rozmarina është një bimë mjaft e mirë për flokë të shëndetshëm. Shtypni 20 gram gjethe rozmarinë dhe vendosini të gjitha në 1 litër uji që zien. Lërini me pas të rrijë gjithë natën. Masazhojeni skalpin dukë përdorur këtë lëng 2 herë në ditë. Locion me rrënjë hithre…

 • Alergjia e vjeshtës dhe receta mjekësore
  Alergjia e vjeshtës dhe receta mjekësore

  Pse alergjia quhet epidemia e së ardhmes? Cilat janë simptomat me të cilat ajo shoqërohet dhe ku dallon nga gripi i zakonshëm? Cilat janë ushqimet dhe objektet shtëpiake që mund të shkaktojnë reaksione alergjike? Cilat janë rekomandimet e mjekëve për të parandaluar përhapjen dhe luftimin e alergjenëve? Gjithçka në numrin e sotëm, në një suplement…

 • Aqua Terapia – Terapia me Ujë !
  Aqua Terapia – Terapia me Ujë !

  Terapia me ujë ka efekte mahnitëse në shërimin e sëmundjeve. Shumë njerëz kanë përjetuar përmirësime pozitive në shëndetin e tyre pas praktikimit të terapisë me ujë gjatë rutinës ditore. Ju nuk mundë ta besoni këtë përderisa nuk e provoni edhe vet. Çka është Terapia me Ujë dhe si veprohet ? Herët në mëngjes, menjëherë pas…

Categories

Archives