Tuesday, 22/5/2018 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Të fundit

Mjeksia Islame

Mburoja e muslimanit

 • Duaja për mbrojtjen e fëmijëve
  Duaja për mbrojtjen e fëmijëve

    Duaja për mbrojtjen e fëmijëve  E vëndon dorën e djathtë mbi kokën e fëmijës, dhe ja lexojmë këtë lutje një herë, ose më shumë herë dhe inshAllah me lejen e Allahut do të jetë i mbrojtur, nga shejtanët dhe syri i keq. - E’udhu bi Kelimatil-lahit-tammeh min kul-li shejtanin ue hammeh, ue min kul-li…

 • Si te bejm dua dhe te na pranohet?
  Si te bejm dua dhe te na pranohet?

    Qe te pranohet lutja. Ka thene Abdullah ibn Mes’udi: “Nese ndonjeri nga ju deshiron te kerkoje (dicka nga Allahu) le ta filloje me lavderimin e Allahut ashtu sic Ai meriton, pastaj le te dergoje salavate mbi Profetin – lavderimi dhe paqja e Allahut qofshin mbi te, pas kesaj le te kerkoje (te beje dua);…

 • Si ta testoni vetën se a jeni të prekur nga Sihri, Xhinët apo Mësyshi?
  Si ta testoni vetën se a jeni të prekur nga Sihri, Xhinët apo Mësyshi?

  Si ta testoni vetën se a jeni të prekur nga Sihri, Xhinët apo Mësyshi? Mbylli syt dhe koncentrohu në ndëgjimin e rukjes që e kem postuar, nëse gjat ndëgjimit të rukjes i ke disa nga këto simptome atëherë duhesh të bësh rukje tek ndonjë Hoxhë. Prej simptomeve që tregojn se je i sëmur janë: Kokdhimbja,…

Rukje

Shendeti

Çfarë ndodh me femrën pas operacionit cezarian?!
Çfarë ndodh me femrën pas operacionit cezarian?!

Ashtu sic do nënë e re me siguri do të ndiheni euforike nga ardhja në jetë e qënies aq të dashur për ju, tashmë do të keni beben tuaj në krah. Përveç kësaj do të përballeni edhe me ndryshimet e para pas lindjes, ndër të cilat janë fryrja e gjinjve, gjakderdhja vaginale si edhe lëkundja…

Me Shume

Sëmundjet

 • Tumor ne tru
  Tumor ne tru

  Tumor ne tru Per tumoret ne tru duhet te konsumohet nje filxhan caj nga bari i bletes (melisa officinalis) ne dite duke e gelltitur ngadale. Pasi te kete vluar nje filxhan caji me uje futet nje kapje me tre gishta bar blete dhe lihet te ftohet per dhjete minuta kullohet dhe pihet e pa embeltuar.

 • Kurat kimike dhe popullore për të sëmurët me epilepsi
  Kurat kimike dhe popullore për të sëmurët me epilepsi

  Kurat kimike dhe popullore për të sëmurët me epilepsi Ekzistojnë disa ilaçe shumë efektive për largimin e plotë të krizave epileptike ose të pakësimit të tyre në minimum. Bëhet fjala për ilaçe kimike të quajtura “antispazmatikë”, siç është Phenobarbital, Phenytoin, Primidon, etj; ilaçe të cilat nuk duhet të merren veçse me autorizimin e mjekut specialist.…

 • Makthi shton qumështin tek gjidhënëset dhe rrit madhësin e gjirit
  Makthi shton qumështin tek gjidhënëset dhe rrit madhësin e gjirit

  Shton qumështin tek gjidhënëset dhe rrit madhësin e gjirit: Merren dy lugë të mëdha [gjelle] nga makthi dhe vendosen në një enë të mbushur me 250 ml qumësht për tu zier, pasi të zihet shoqërohet më një lugë të madhe [gjelle] mjalt sidri pasi përzihen mirë njëra me tjetrën konsumohet kështu dy herë në ditë…

Categories

Archives