Friday, 21/7/2017 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Të fundit

Mjeksia Islame

Mburoja e muslimanit

 • Shërimi i hyrjes së xhinit tek njeriu
  Shërimi i hyrjes së xhinit tek njeriu

  Mjekimi dhe shërimi i atij, tek i cili ka hyrë xhini dhe ka bërë çrregullime në atë; si dhe kurimi, trajtimi i kësaj ndahet në dy pjesë: Pjesa e parë: Para se të goditet dhe sprovohet me këtë. Mënyra më e mirë për parandalimin e hyrjes së xhinëve ne trupin e njeriut është përmbushja e…

 • Kur dëshiron të flesh thuaje këtë
  Kur dëshiron të flesh thuaje këtë

    Pejgamberi sal-lAllahu alejhis ve selam kur dëshironte të flejë e vente dorën e tij të djathtë nën faqe dhe thoshte: All-llahumme kini ?adhabeke jevme teb`athu ?ibadeke (3 herë). O Zoti im, më ruaj prej dënimit Tënd, ditën kur do t`i ringjallësh robërit Tu. (Ebu Davudi 4/311 "Sahih Et-Tirmidhi" 3/143).

 • “Magjia një botë e zezë”!
  “Magjia një botë e zezë”!

  Autor: Agron Islami   Ndikime misterioze që realizoi magjia, bëri që një pjesë e njerëzve të kategorive të ndryshme, të pretendojnë se këto nuk janë reale, por janë, vetëm përralla dhe legjenda që zën vend në mesin e popujve të prapambetur dhe primitiv. Por në fakt, magjia është po e aq e gjallë, aq sa,…

Rukje

Shendeti

Patatet e ëmbëla
Patatet e ëmbëla

Patatet e ëmbëla !! Patatet e ëmbëla kanë formën e pankreasit i cili prodhon insulinën. Dhe në të vertetë patatet e ëmbëla balancojnë dhe rregullojnë indeksin apo vlerën e glukozës apo sheqerit në gjak. Pra, "E cilën të mirë të Zotit tuaj po e mohoni?" (Kur'ani Fisnik Surja Rrahman) Përktheu dhe përshtati: Abdurrezak MD, Preshevë.…

Me Shume

Sëmundjet

 • A vuan nga imuniteti i dobet?
  A vuan nga imuniteti i dobet?

  A vuan nga imuniteti i dobet? Provo ! Rritja e imunitetit dhe vendosja e ekuilibrit psiqiko-tretës në trup Në mëngjes dreke dhe darkë, merret një lugë e vogël e vajit të farës së zezë dhe hidhet në një gotë të mbushur përgjysmë me ujë të vakët dhe më pas hidhet një lugë e madhe mjaltë.…

 • Për ata të cilën ndihen të pafuqishëm
  Për ata të cilën ndihen të pafuqishëm

  Për ata të cilën ndihen të pafuqishëm Merren dy lugë të mëdha [gjelle] nga makthi dhe vendosen në një enë të mbushur me 250 ml qumësht për tu zier, pasi të zihet shoqërohet më një lugë të madhe [gjelle] mjalt sidri pasi përzihen mirë njëra me tjetrën konsumohet kështu dy herë në ditë në mëngjes…

 • Çfarë duhet të konsumojnë anemikët
  Çfarë duhet të konsumojnë anemikët

  -Anemikët duhet të konsumojnë fruta me vitaminë C. -Anemikët duhet të konsumojnë spinaq dhe barëra jeshile. -Fiku, shalqiu dhe luleshtrydhja, efikase për t’u trajtuar. -Anemikët duhet të pinë 150 gram lëng karotash në ditë. -Pacientët duhet të pinë çdo ditë 150 ml lëng të rrepës së kuqe, para buke. -Këshillohet të konsumohet sa më shpesh…

Categories

Archives