Monday, 11/12/2017 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Mjeksia Islame

Mburoja e muslimanit

 • Nje mënyre se si Allahu ta pranon lutjen tënde
  Nje mënyre se si Allahu ta pranon lutjen tënde

  NJË MËNYRE SE SI ALLAHU TA PRANON LUTJEN TËNDE: Është transmetuar nga Abdullah ibën Burejde El-Eslemij, e ai nga babai i tij; se Pejgamberi sal-lAllahu alejhi ue sel-lem e dëgjoi një njeri duke thënë: “O Allahu im! Unë të lutem ty ngase Ti je Zoti i vetëm që meriton adhurimin, je i Vetmi dhe je Absoluti…

 • Kjo rukje eshte e veshtire per shejtanet !!!
  Kjo rukje eshte e veshtire per shejtanet !!!

  *HARDEST* PAINFULL FOR DEMONS! It was narrated that Suhayl ibn Abi Salih said: “My father sent me to Bani Harithah, and there was with me a slave of ours, or a companion of ours. Someone called out his name from a garden, and the one who was with me looked into the garden and did…

 • Llojet e syrit të keq magjepsës
  Llojet e syrit të keq magjepsës

  Ekzistojnë dy lloje të syrit magjepsës ose të syrit të keq: syri i njeriut dhe syri i exhinit. Lidhur me këtë temë është thënë se i Dërguari i All-llahut , s.a.v.s., kishte parë në shtëpinë e Ummi Selemes , r.a., shërbëtoren e saj si i kishte ngulur sytë zhbirues në fytyrën e saj, dhe e…

Rukje

Shendeti

Luftojeni gripin me hudhër
Luftojeni gripin me hudhër

Luftojeni gripin me hudhër: Sipas një studimi të realizuar ne “East Sussex” në Qendrën e Hudhrave në pjesën jugore të Anglisë, në të cilin morën pjesë 146 persona, gjysmës prej tyre u janë dhënë vetëm hudhra ndërsa gjysmës tjetër ilaçe. Gjatë 99 ditëve të stinës së dimrit personat që kishin marrë hudhër janë sëmurë 24…

Me Shume

Sëmundjet

 • Për hipertensionin
  Për hipertensionin

  Per hipertensionin Dy kokrra të mëdha hudhre në një litër ujë dhe zihen për 10 minuta. Ena lihet e mbuluar sa të ftohet pastaj kullohet dhe lëngut i shtohet lëngu i 3-4 limonëve. Pihet një filxhan çdo mëngjes esëll.

 • Acarimet e mushkërive, kolla alergjike dhe gripi
  Acarimet e mushkërive, kolla alergjike dhe gripi

  Acarimet e mushkërive, kolla alergjike dhe gripi Lyhet pjësa e kraharorit butësisht, dhe më pas pihet doza e këshilluar: Pesëmbëdhjetë minuta para mëngjesit dhe darkës, merret një lugë e vogël e vajit të farës së zezë dhe hidhet në një gotë të mbushur përgjysmë me ujë të vakët dhe më pas hidhet një lugë e…

 • Me mjaltë kundër plagëve
  Me mjaltë kundër plagëve

  Për plagë Plagën duhet lyer me mjaltë dhe të lidhet duke pasur kujdes të mos laget fasha, e vetëm pas tri ditëve të hiqet fasha. Do të jesh i befasuar me shërimin e plagëve pa kurrfarë mbledhjesh qelbi dhe pasoja të ngjashme. Por kujdes që mjalta të jetë e vërtetë!

Categories

Archives