Tuesday, 22/5/2018 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Të fundit

Mjeksia Islame

Mburoja e muslimanit

 • Duaja qe të mos marrin mësysh
  Duaja qe të mos marrin mësysh

  Pejgamberi [alejhi selam] ka thënë: “Me të vërtetë mësyshi është realitet.” Poashtu ka thënë: “Shumica e ummetit tim do të vdesin nga pasojat e mësyshit.” Andaj luteni Allahun të ju mbrojë nga mësyshi sa herë që merrni pjesë në ndonjë tubim apo ku jeni në qendër të vëmendjes. Lutja e transmetuar për mbrojtje nga mësyshi…

 • Shenjat prej të cilave njihet sihërbazi (magjistari)
  Shenjat prej të cilave njihet sihërbazi (magjistari)

  Nëse hasë në ndonjë nga shenjat të cilat do t'i cekim në vijim, duhet të dini se ai person është sihërbaz (magjistarë), pa dyshim. Mjafton vetëm një shenjë e vetme nga këto që do të përmendim më poshtë, e që të dihet se ai person është sihërbaz (magjistarë). Shenjat e sihërbazëve (magjistarëve) janë: 1. Pyetë…

 • Dobite e lutjes
  Dobite e lutjes

  ~Dobite e lutjes~ ? Permireson shendetin. ? Largon te keqen. ? Mban larg semundjet. ? Forcon zemren. ? Ndrit fytyren. ? Mrekullon shpirtin. ? Largon pertesen. ? Fuqizon organet trupore. ? Rikthen energjine. ? Rifreskon zemren. ? Ushqen shpirtin. ? Ndriqon mendjen. ? Ruan miresite. ? Parandalon veshtiresite - ndeshkimet. ? Sjell bekimet. ? Mban…

Rukje

Shendeti

Pastroni zorrët nga toksinat me këta 2 përbërës
Pastroni zorrët nga toksinat me këta 2 përbërës

Pastroni zorrët nga toksinat me këta 2 përbërës Largimi i mbetjeve dhe parazitëve nga zorrët mund të parandalojnë shumë probleme shëndetësore. Në 70 vite jetë, zorrët kryejnë procese me mbi 100 ton ushqim dhe 40 000 litra lëngje. Kjo do të thotë se rreth 7 kg mbetje fekale dhe toksina mund të akumulohen dhe të…

Me Shume

Sëmundjet

 • Çfarë e shkakton urinimin e pavullnetshëm?
  Çfarë e shkakton urinimin e pavullnetshëm?

  Enureza është forma më e zakonshme e urinimit primar gjatë natës tek fëmijët e shëndetshëm pas moshës 5 vjeçare. Rreth 20 % e femijeve te moshes mbi 5 vjec dhe 5 % e femijeve mbi moshen 8 vjec urinojne naten ne menyre te pavullnetshme. Në shumicën e fëmijëve nuk ka një arsye specifike. Mbi të…

 • Personat te cilet vuajn nga ulcerat
  Personat te cilet vuajn nga ulcerat

  Plantago major (gjethedelli madhor) Personat te cilet vuajn nga ulcerat (i thati) ne stomak dhe duodenale ju rekomandohet ky ilac. 500gr flete te fresketa te gjethedellit pastrohen gje bluhen ose grihen mire.Fletat e bluara dhe lengu i tyre perzihen me 1 kg mjalte dhe 50gr propolis (rreshire blete) te imtesuar.Perberja perzihet me luge druri ose…

 • Hemorroidet
  Hemorroidet

  Hemorroidet janë patologji shumë e zakonshme që prekin të paktën një herë në jetën e tyre pothuajse të gjithë popullatën. Problemi ndodh me frekuencë të barabartë në të dyja gjinitë, edhe pse tek gratë duhen marrë parasysh rreziqet e mundshme që lidhen me shtatzëninë. Hemorroidet janë venat e fryra dhe kapilarë të inflamuar rreth rektumit.…

Categories

Archives