Friday, 24/3/2017 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Mjeksia Islame

Mburoja e muslimanit

 • Hoxha nga Mali i zi qe po mjekon me Kuran malazezet,serbet ,shqiptaret ….
  Hoxha nga Mali i zi qe po mjekon me Kuran malazezet,serbet ,shqiptaret ….

  Hoxha nga Mali i zi qe po mjekon me Kuran malazezet,serbet ,shqiptaret .... Ky eshte hoxhe Ferid Orahova i cili merret me mjekim te semundjeve shpirterore si magjia,syri,smira,mes'h.Eshte interesant se tek ai shkojne pacient nga i gjithe Ballkani si malazez,serb,boshnjak,shqiptar etj.Ate mund ta gjeni 4km afer Tuzit. Allahu e ruajt e ja shtofte begatite. Kjo…

 • Kur’ani dhe shërimi
  Kur’ani dhe shërimi

  Kur’ani është shërim dhe mëshirë për të gjithë ata qe zemrat e tyre i kanë të përziera me ëmbëlsirën e imanit, zemra të cilat lindin për të pranuar në to qetësinë dhe sigurinë e plote. Kur’ani, është shërim nga vesveset ,shqetësimet ,dhe hutimet e ndryshme. Është libër i cili i lidhë zemrat e besimtarëve me…

 • A ekziston në të vërtetë mësyshi dhe si të mbrohemi nga ai?
  A ekziston në të vërtetë mësyshi dhe si të mbrohemi nga ai?

  A ekziston në të vërtetë mësyshi dhe si të mbrohemi nga ai?   Pyetja: Selam alejkum! Desha t’ju bëj një pyetje për mësyshin, se a ekziston në të vërtetë dhe si të mbrohemi nga ai. Faleminderit. Allahu ju shpërbleftë! Përgjigjja: Falënderimet i takojnë Allahut, paqja dhe bekimet e Tij qofshin mbi të Dërguarin e Tij…

Rukje

Shendeti

Kjo është arsyeja pse namazi bën që fytyrat tuaja të shkëlqejnë
Kjo është arsyeja pse namazi bën që fytyrat tuaja të shkëlqejnë

Shejh Dhulfikar Ahmedi transmeton: Isha një herë në muzeun Smithsonian kur mu afrua një mjek. Filloi bisedën me mua. Ai tha se muslimanët që falen shumë kanë shkëlqim në fytyrat e tyre. Unë i thashë se është ashtu, ngase ata kanë shkëlqimin e devotshmërisë. Ai më tha se e dinë arsyen. Unë e pyeta për…

Me Shume

Sëmundjet

 • Makthi shton qumështin tek gjidhënëset dhe rrit madhësin e gjirit
  Makthi shton qumështin tek gjidhënëset dhe rrit madhësin e gjirit

  Shton qumështin tek gjidhënëset dhe rrit madhësin e gjirit: Merren dy lugë të mëdha [gjelle] nga makthi dhe vendosen në një enë të mbushur me 250 ml qumësht për tu zier, pasi të zihet shoqërohet më një lugë të madhe [gjelle] mjalt sidri pasi përzihen mirë njëra me tjetrën konsumohet kështu dy herë në ditë…

 • Kura që rekomandohet me gjethe ulliri
  Kura që rekomandohet me gjethe ulliri

  Kura që rekomandohet Në rastet e sëmundjeve me temperaturë të lartë, gjethet dhe lëkura e ullirit kanë veti diuretike si dhe pakësojnë sheqerin në gjak. Për këto raste u rekomandohet të gjithë të prekurve nga temperatura e lartë qe të përdorin këtë kurë. Merren 40-50 gjethe ulliri dhe zihen në gjysmë litër ujë derisa të…

 • Çfarë janë variçet?
  Çfarë janë variçet?

  Çfarë janë variçet? Variçe quhet zgjerimi i venave në trup por në përgjithësi përdoret për zgjerimin e venave në këmbë tek zona e pulpës ose pas gjurit. Ato zgj...erohen, fryhen dhe përdridhen nga grumbullimi i gjakut në to. Venat varikoze (variçet) janë dilatacione (zgjerime) të venave të këmbës. Në venat normale, gjaku kalon nga poshtë…

Categories

Archives