Mjeksia alternative

Manaferra

Manaferra

Manaferra për ekspertët e mjekësisë popullore ky frut është super i pasur me vitamina dhe mineralet bazë për organizmin e njeriut. Pikërisht për këtë arsye rekomandohet që ky frut të konsumohet nga të gjitha grupmoshat, veçanërisht fëmijët dhe të moshuarit. Duket e pabesueshme, por është e vërtetë. Manaferrat bëjnë të mundur uljen e kolesterolit në […]

By October 29, 2013 0 Comments Lexo më shumë →
Lulebliri

Lulebliri

Luleblirit përbëhet nga lulesa të thata të shoqëruara me braktene të blirëve të cilët janë drunj deri në 30 m të lartë, të kodrave dhe maleve. Lulet e blirit përdoren në sëmundje të shkaktuara nga të ftohtët dhe që shoqërohen me temperaturë (rrufë, kollë, gëlbazë etj.) sepse shkaktojnë djersitje; në sëmundjet e fshikëzës urinare dhe […]

By October 28, 2013 0 Comments Lexo më shumë →
Pse duhet të hash një avokado në ditë?

Pse duhet të hash një avokado në ditë?

Indianët Mayan kanë thënë: “Aty ku rriten avokadot, uria dhe kequshqyeshmëria nuk ka shokë.” *Mbroj sytë e tu me lutein Avokadot ju sigurojnë sasinë e duhur të luteines duke mbrojtur sytë tuaj nga degjenerimi i lidhur me moshën. *Acidi Oleik për zemër të shëndoshë Acidi Oleik përmireson sistemin tuaj kardio-vaskular dhe Vitamina B6 , Acidi […]

By October 28, 2013 0 Comments Lexo më shumë →
Çaji i murrizit

Çaji i murrizit

Çaji i murrizit mban zemrën e shëndetshme Murrizi, është shumë i njohur në vendin tonë.Ajo që duhet theksuar, lidhet ngushtë me faktin se, murrizi nuk është vetëm një shkurre, që shërben si ushqim për kafshët, por edhe një bimë e pasur me substanca, të cilat ndihmojnë në parandalimin dhe lehtësimin e shumë sëmundjeve. Kryesisht ndihmon […]

By October 28, 2013 0 Comments Lexo më shumë →
Rigoni

Rigoni

Rigoni lufton gurët në tëmth Bima aromatike shpesh është me nuancë të kuqe të dobët. Gjethet i ka të holla dhe në formë vezake. Kërcelli i rigonit ka gjithmonë ngjyrë të gjelbër. Vetitë e rigonit në kurimin e sëmundjeve e kanë bazën te përbërësit e tij. Kjo bimë është e pasur me vaj kariofilenë, timolo, […]

By October 28, 2013 0 Comments Lexo më shumë →
Sythet e plepit

Sythet e plepit

Sythet e plepit ndalojnë djersitjen e tepërt Midis bimëve të shumta të padëmshme për organizmin, që përdoren për të ndalur djersën e padëshirueshme, këshillohen edhe sythet e plepit. Sythet janë të pasura me glukozidinë, salcinë e populinë, taninë, substanca flavonike, esencë. Në sajë të këtyre përbërësve, çaji i përgatitur me sythet e plepit eliminon djersën […]

By October 27, 2013 3 Comments Lexo më shumë →
Bima e valerianës

Bima e valerianës

  Bima e valerianës lufton pagjumësinë Bima e valerianës, e njohur për aromën e saj karakteristike jo fort të këndshme, ka edhe efekte shumë të mira në qetësimin e sistemit nervor dhe rezultatin e shpejtë, që jep për të luftuar pagjumësinë. Rrënjët, të cilat ndihmojnë në lehtësimin e sëmundjeve, janë të pasura me esencë, kamfen, […]

By October 27, 2013 0 Comments Lexo më shumë →
Vaj Kafuri [Eucalyptus globules]

Vaj Kafuri [Eucalyptus globules]

Vaj Kafuri [Eucalyptus globules] Vetitë shëruese – Kundër kalbjes së lëkurës – Kundër djerësitjes. – Forcon muskujt. – Pastron trupin nga pislliqet. – Gjallëron lëkurën. – Kundër gripit. – Kundër puçrrave të kuqe e të zeza. – Kundër puçrrave të qelbëzuara. – Kundër skuqes së lëkurës. Përdorimi Lyhet trupi me vajin e kafurit duke mesazhuar […]

By October 20, 2013 0 Comments Lexo më shumë →
Portokalli (Nerenxh)

Portokalli (Nerenxh)

PORTOKALLI (Nerenxh) Aroma e portokallit e forcon zemrën dhe pirja e lëngut nga lëvorja e portokallit është i dobishëm në rast të kafshimit të akrepit. Lëngu i portokallit e qetëson infllamacionin e barkut dhe i largon rriqërit nga flokët. Nëse e ziejmë lëvoren e portokallit me vaj të ullirit, kjo përzierje parandalon rrënien e flokëve […]

By October 20, 2013 5 Comments Lexo më shumë →
Orizi (Urz – Oryza sativa)

Orizi (Urz – Oryza sativa)

ORIZI (Urz – Oryza sativa) Pas grurit nga drithërat më ushqyes është orizi. Disa thonë se është i ngrohtë dhe i thatë, e të tjerët thonë se është i ftohtë dhe i thatë. Ngjitet për barku, por nëse zihet me qumësht, atëherë është më pak mbyllës (kapsllëku), nëse e hamë me sheqer, do të na […]

By October 20, 2013 0 Comments Lexo më shumë →
Vetitë ushqyese dhe mjekësore të panxharit

Vetitë ushqyese dhe mjekësore të panxharit

Sipas ayurvedit, panxhari është ushqim i cili ka veti ngrohëse, prandaj është ushqim ideal gjatë muajve të ftohtë dimërorë. Panxhari është unik për shkak të përmbajtjes së lartë të substancave antikancerogjene dhe karotenoideve. Kjo perime po ashtu është burim i shkëlqyer i acidit folik. Panxhari është i mbushur me antioksidantë, të cilat e mbrojnë organizmin […]

By October 18, 2013 0 Comments Lexo më shumë →
Hurma – pema më e shëndetshme në botë?!!!

Hurma – pema më e shëndetshme në botë?!!!

Hurmat kanë spektër të gjerë të vlerave shëndetësore dhe nutricioniste, për shkak të të cilave konsiderohet si pema më e shëndetshme në botë. Ato për organizmin janë burim i shkëlqyeshëm i fibrave natyrorë dhe për punë të mirë të zorrëve. Sheqeri natyror, i cili gjendet në hurma, është alternativë e përsosur për sheqerin e zakonshëm. […]

By October 17, 2013 0 Comments Lexo më shumë →
Kamomila – Kamilica (Matricaria Chamomilla)

Kamomila – Kamilica (Matricaria Chamomilla)

Kamomila është bimë barishtore njëvjeçare, lartësia e të cilës arrin 15-50 cm. Kërcelli i tij rritet shpejt dhe degëzohet shumë. Lulëzon pas 6-8 javësh nga mbirja e tij. Kamomila rritet në vende fushore e kodrinore dhe ka lule me erë të këndshme Emri shkencor i kam­omilit është Matricaria Chamomilla, i cili është lloji i egër […]

By October 16, 2013 0 Comments Lexo më shumë →
Çaji i jeshil mbron shëndetin e syve

Çaji i jeshil mbron shëndetin e syve

Përbërësit e çajit të gjelbër mund të arrijnë deri në indet brenda syrit për të zvogëluar kështu rrezikun e sëmundjeve si glaukoma, shkruan revista shkencore Journal of Agricultural and Food Chemistry. Testimet e fundit të zhvilluara në kafshë kanë treguar se konsumimi i çajit të gjelbër është i lidhur me ulje të stresit oksidues si […]

By October 8, 2013 0 Comments Lexo më shumë →
Vetite dhe vlerat e bajames

Vetite dhe vlerat e bajames

Vetite dhe vlerat e bajames Ne lidhje me zemren : Bajamet rrisin HDL, kolesterolin e mirë, dhe mbajne ne nivele të ulët LDL kolesterolin e keq. Si rezultat, rreziku i sëmundjeve të zemrës është ulur vetëm duke ngrënë një grusht bajame çdo ditë. Ndihmon ne humbje peshe Edhe pse bajamet kane nivele te larta yndyre […]

By October 7, 2013 0 Comments Lexo më shumë →
10 Receta si të përdoret limoni për disa sëmundje

10 Receta si të përdoret limoni për disa sëmundje

Ky frute i zakonshëm ka përdorim të gjerë në ushqimet tona. Ku e përdorim më së shumti ne shqiptarët? Ku tjetër, në çaj! Në familjet tona gati të gjithë e pimë çajin me limon dhe pa të nuk na pihet fare. Në çaj po, por a e ke ditur që limoni mund të përdoret edhe […]

By October 1, 2013 0 Comments Lexo më shumë →
12 Përfitimet nga limoni

12 Përfitimet nga limoni

12 Përfitimet nga limoni * E mirë për stomakun * E shkëlqyer për kujdesin e lëkures * Të ndihmon në tretje * Shëron infeksionin në fyt * I mirë për humbje peshe * Kontrollon tensionin e lartë të gjakut * Të ndimon në shërimin e çrregullimeve të frymëmarrjes * I mirë për trajtimin e reumatizmit […]

By September 30, 2013 0 Comments Lexo më shumë →
Buke gruri apo buke thekre !?

Buke gruri apo buke thekre !?

Gruri dhe thekra jane drithra te cilat perdoren per pjekje sepse ato permbajne gluten ,nje proteine qe shkakton fryrjen e bukes.Kokrrat e tyre perbehen nga 3 pjese nga krundet,endosperma e cila eshte brenda fares dhe embrioni qe eshte pjesa me e thelle, keto përmbehen nga vitamina B, proteina, minerale dhe yndyrna të shëndetshme.  Tek thekra […]

By September 29, 2013 0 Comments Lexo më shumë →
Pateteja e embel dhe presioni i gjakut !

Pateteja e embel dhe presioni i gjakut !

Patateja e embel eshte nje burim i shkelqyeshem i mineraleve siq eshte kaliumi dhe magnezi te cilat munde ta reduktojne presionin e larte te gjakut. Keto ndihmojne jashtezakonisht ne uljen e nivelit te stresit, sepse keto plotesojne menjehere urgjencen e karbohidrateve dhe te sheqernave qe i kemi zakonisht ne momente te medha stresi. Patatet e […]

By September 27, 2013 0 Comments Lexo më shumë →
Çaji nga hithi

Çaji nga hithi

Çaji nga hithi Me siguri se shumica prej nesh frikësohemi nga hithrat, por ja qe ato janë shume te dobishme për organizmin e njeriut. Përdorimi i kësaj bime gjatë periudhës së pranverës ndihmon në pastrimin e gjakut dhe te të sëmurët me anemi. Këshillohet që gjatë kësaj kohe të konsumohet sa më shpesh bima e […]

By September 24, 2013 1 Comments Lexo më shumë →
Disa dobi të kikirikut

Disa dobi të kikirikut

Kikiriku zë një vend të rëndësishëm në jetën tonë duke filluar që nga kikirikët me kripë të konsumuar për qejf deri tek vaji i kikirikut, kremi etj. Ai është edhe i shijshëm por edhe një depozitë e shëndetshme… Kikiriku të jep energji dhe forcë. Mundëson forcimin e muskujve dhe kockave. Rrit fuqinë seksuale. Heq lodhjen […]

By September 23, 2013 0 Comments Lexo më shumë →
Xhenxhefili ndihmon të vjellat

Xhenxhefili ndihmon të vjellat

Mjekët nga universiteti ‘Rochester’, kanë zbuluar se përdorimi i xhenxhefilit, një mëlmesë tashmë e njohur, në sasi prej një të katërtës së lugës së çajit, ka larguar simptomat e të vjellës dhe të përzierjes tek të gjithë pacientët në studim Me gjithë përdorimin e ilaçeve kundër vjelljes dhe përzierjeve, rreth 70 për qind e pacientëve […]

By September 22, 2013 1 Comments Lexo më shumë →
Dobite shendetesore te vishnjeve dhe lengut te tyre !?

Dobite shendetesore te vishnjeve dhe lengut te tyre !?

Vishnjet jane fryte te vogela me ngjyre te kuqe dhe me efekte shume te fuqishme. Jane te pasura me antioksidante, lehtesojne dhe parandalojne artritin dhe cermen, kane fekte anti-inflamatore, ndihmojne ne lehtesimin e migrenes, jane te pasura me melatonine, permiresojne ritmin e zemres dhe permiresojne gjumin. Permiresojne memorine , jane te pasura me beta-karoten, ulin […]

By September 22, 2013 0 Comments Lexo më shumë →
Gjethet e rozmarinës nxisin rritjen dhe shërimin e flokëve !

Gjethet e rozmarinës nxisin rritjen dhe shërimin e flokëve !

Rozmarina është bimë e njohur dhe e përdorshme për shumë qëllime që mahnit me aromën e saj. Gjethet e saja përdoren me shekuj si ilaç tradicional. Hulumtimet kane treguar që rozmarina stimulon rritjen e flokëve, duke nxitur aromën e saj të mrekullueshme. Lajmi i mirë është që rozmarina përmirëson memorien, por edhe qarkullimin e gjakut. […]

By September 16, 2013 4 Comments Lexo më shumë →
Aroma e rozmarines ndihmon ne sistemin mendor !?

Aroma e rozmarines ndihmon ne sistemin mendor !?

Per te permiresuar saktesine dhe shpejtesine e kryerjes se detyrave te caktuara mendore tashme sipas nje studimi na vjen ne ndihme aroma e rozmarines. Per te kryer kete studim jane perfshire vullnetarisht 20 persona te cileve u jane caktuar detyra te ndryshme, qe jane dizenjuar per te testuar shpejtesine e perpunimit te informative te reja. […]

By September 16, 2013 0 Comments Lexo më shumë →
Dobite shendetesore te specave te kuq (Foto porosi)

Dobite shendetesore te specave te kuq (Foto porosi)

*Dobite shendetesore te Specave te kuq 1. Ndihmojne ne normalizimin e presionit te gjakut ne vlera te shendestshme dhe normale. 2. Rregullojne qarkullimin e gjakut neper tere trupin. 3. Ndihmojne ne parandalimin e formimit te droqkave ne gjak. 4. Permiresojne funksionin e qarkullimit te gjakut ne pergjithesi. 5. Pastrojne arteriet duke ndihmuar trupin te lirohet […]

By September 13, 2013 2 Comments Lexo më shumë →
Top dobite shendetesore te xhenxhefilit

Top dobite shendetesore te xhenxhefilit

* Xhenxhefili permban vecori anti-virale, anti-toksike, anti-fungale dhe perdoret per parandalimin dhe trajtimin e ftohjes se zakonshme. * Xhenxhefili vepron si nje mjet anti-histaminik dhe perdoret ne trajtimin e alergjive. * Xhenxhefili paraqet karakteristika anti-inflamatore dhe munde te perdoret ne trajtimin e artritit reumatoid, osteoartritit, dhe ne shume crregullime tjera muskulore. * Xhenxhefili perdoret per […]

By September 11, 2013 2 Comments Lexo më shumë →
Dobite shendetesore te lakres

Dobite shendetesore te lakres

E pasur me vitamin C, ka sasi te fibrave, e pasur me sulfur, ka sasi te jodit, detoksikues i dobishem, ndihmon ne largimin e kapsllekut, fuqizon sitemin imunitar, ka efekte anti-bakteriale, anti-virale,permireson qarkullimin e gjakut, ule radikalet e lira, ndihmon kunder te thatit ne stomak, lengu i fresket i lakres permban faktorin anti-thatit(ulqeres apo Vitaminen […]

By September 9, 2013 0 Comments Lexo më shumë →
Dobite shendetesore te shegeve !? (Foto porosi)

Dobite shendetesore te shegeve !? (Foto porosi)

Mbajne pllakezat e gjakut te mos ngjiten me njera tjetren, rrite sasine e oksigjenit ne zemer, ka efekte anti-inflamatore, munde te ndihmoj ne luftimin e disfunkdionit erektil, ndihmon ne uljen e shtypjes se gjakut,. Eshte treguar se ndalon rritjen e kancerit te gjirit, kancerit te prostates, kancerit te zorres se trashe dhe te leukemise. Parandalon […]

By September 7, 2013 0 Comments Lexo më shumë →
Kokosi nje peme mahnitese! Foto Porosi…

Kokosi nje peme mahnitese! Foto Porosi…

10 aresyet kryesore pse e dua vajin e Kokosit: 1. I pasur me perberes ushqimore, fibra, dhe minarale. 2. Mjet natyral anti-viral, anti-bakterial, anti-protozoal, me nje fjale mbyt gjithqka te demshme brenda dhe jashte trupit. 3. Fuqizon energjine, rezistencen trupore, permireson funksionin e gjendrres tiroide dhe metabolizmin duke parandaluar keshtu mbipeshen dhe duke ndihmuar renien […]

By August 28, 2013 0 Comments Lexo më shumë →
Spanaqi dhe sallata luftojnë tumoret te femrat

Spanaqi dhe sallata luftojnë tumoret te femrat

Prej kohësh është i njohur fakti që frutat dhe perimet ndihmojnë në parandalimin e shumë sëmundjeve, por falë një studimi të bërë publik kohët e fundit kemi informacion më të saktë mbi ushqimet “mike” të shëndetit. Studimi që përfshiu 31 mijë gra italiane konfirmoi aftësinë e madhe parandaluese kundër kancerit tek femrat nga spinaqi, sallata […]

By August 13, 2013 0 Comments Lexo më shumë →
Sëmundja e Vitiligo-os, shkakëtarët, shenjat dhe trajtimi !?

Sëmundja e Vitiligo-os, shkakëtarët, shenjat dhe trajtimi !?

Cilat janë simptomat e vitiligos? Njerëzit të cilët kanë Vitiligo zakonisht së pari njoftohen me njolla te bardha (depigmentim) në lëkurën e tyre. Këto njolla më shpesh gjenden ne fushat e ekspozuara të trupit në diell, duke përfshirë edhe duart, këmbët, krahet, fytyrën dhe buzët. Fusha të tjera të përbashkëta ku shfaqen njolla të bardha […]

By August 3, 2013 2 Comments Lexo më shumë →
Trajtimi i të thatëve në duar dhe këmbë

Trajtimi i të thatëve në duar dhe këmbë

Studimet e bëra kanë vërtetuar se fiku përmban një përqindje të lartë lëndësh ushqyese dhe vitamina. Është bërë e qartë se fiku është një frut kalorik që ekuilibron e shmang aciditetin e trupit të njeriut. Është i pasur me burime natyrale të vitaminave A, B, C dhe përmban një përqindje të pasur e të lartë […]