Tuesday, 20/2/2018 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Të fundit

Mjeksia Islame

Mburoja e muslimanit

 • Nese ngrite duarte drejt qiellit …
  Nese ngrite duarte drejt qiellit …

  Nese ngrite duarte drejt qiellit dhe gjuha fillon te levize me lutje, bindu se ti je ne njeren nga keto 3 kategori: 1- Ose te pranohet lutja. 2- Ose te largohet nje e keqe. 3- Ose ruhet ne ahiret per ty. Pershtati: Valdet Kamberi

 • Lutja e cila zgjidh çdo problem! – Hoxhë Elvis Naçi
  Lutja e cila zgjidh çdo problem! – Hoxhë Elvis Naçi

  Lutja e cila zgjidh çdo problem! - Hoxhë Elvis Naçi “LA ILAHE ILA ENTE, SUBHANEKE, INNI KUNTU MINEDH- DHALIMIN” (Nuk ka Zot pos teje. Ti je i pastër nuk ke të meta. Unë i bëra padrejtësi vetes sime). Transmeton Tirmidhiu dhe Hakimi hadithi është sahih https://www.facebook.com/LigjeruesiIslam/videos/498784313826471/

 • Nje mënyre se si Allahu ta pranon lutjen tënde
  Nje mënyre se si Allahu ta pranon lutjen tënde

  NJË MËNYRE SE SI ALLAHU TA PRANON LUTJEN TËNDE: Është transmetuar nga Abdullah ibën Burejde El-Eslemij, e ai nga babai i tij; se Pejgamberi sal-lAllahu alejhi ue sel-lem e dëgjoi një njeri duke thënë: “O Allahu im! Unë të lutem ty ngase Ti je Zoti i vetëm që meriton adhurimin, je i Vetmi dhe je Absoluti…

Rukje

Shendeti

Këto 6 shenja të mykut mos i ngatërroni me sëmundjet të tjera
Këto 6 shenja të mykut mos i ngatërroni me sëmundjet të tjera

Myku mund të shkaktojë probleme serioze shëndetësore. Ai ka më shumë gjasa të ndodhë në vendet me shumë lagështi. Duke qene se myku shkakton probleme shëndetësore ,ai mund të duket si një sëmundje. Ai mund te shkaktoje: 1. Dhimbje muskulore 2.Ndjesi shpimi gjilpërash ose mpirje Kur dora jote bie në gjumë pasi e keni pasur…

Me Shume

Sëmundjet

 • Per te nderprere djersitjen e theksuar
  Per te nderprere djersitjen e theksuar

  Per te nderprere djersitjen e theksuar merren 3 luge gjelle me perzierje bisht kali ose keputje,trendafil i eger, dhe kamomil. Hidhen ne nje liter uje te porsavluar dhe lihet te zieje 3-4 min. Ena lihet e mbuluar deri sa vaket pastaj kullohet dhe pihet nje filxhan para gjumit.

 • Ankthi dhe jeta bashkekohore
  Ankthi dhe jeta bashkekohore

    Ankthi është sinonimi më adekuat i kohës bashkëkohore. Ekzistojnë shkaqe të shumta të ankthit, të dala nga kultura moderne që më të theksuarat prej tyre ndoshta janë komplikimet jetësore të nxjerra nga mjetet teknologjike dhe industria bashkëkohore. Padyshim se dy luftërat botërore që ndodhën në pjesën e parë të shek. XX., shtuan dozën e…

 • 3 ilaçe natyrore për veshët
  3 ilaçe natyrore për veshët

  Të rriturit shumë më rrallë ndiejnë dhimbjen në zonën e veshëve. Por, dhimbja e veshit më së shpeshti shfaqet tek fëmijët, ndërsa mund të jetë e fortë ose e lehtë, afatshkurtër ose mund të zgjasë me orë. Mund të prekë njërin vesh, ose të dytë, dhe atë në të njëjtën kohë. Disa njerëz thonë që…

Categories

Archives