Monday, 11/12/2017 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Mjeksia Islame

Mburoja e muslimanit

 • Dua shqip për shkatërrimin e atyre qe kane magji në shpi (familje)
  Dua shqip për shkatërrimin e atyre qe kane magji në shpi (familje)

  O Zot, ndihmoje librin, fenë Tënde dhe sunetin e pejgamberit Tënd alejhissalatu vesselam. O Zot, jepi shërim robit Tënd, shërim pas të cilit nuk ka sëmundje. O Zot, zbrite shërimin. O Zot, largoje çdo sëmundje. O Zot, shëroji ata me shërimin Tënd, dhe largoji ata nga e keqja. O Zot, Ti je Shëruesi, nuk ka…

 • HASEDI DHE MËSYSHI SHKAKTARË TË SËMUNDJEVE!
  HASEDI DHE MËSYSHI SHKAKTARË TË SËMUNDJEVE!

  Hasedi, pas tij vjen urrejtja, pas urrejtjes vjen armiqësia, pas armiqësisë vjen shpifja, pas shpifjes vjen edhe kulminacioni i fundit, e që është dëmtimi në mënyra kurthante apo dhe të drejtëpërdrejta personin ndaj të cilit është derdhur hasedi, saqë-saqë, çmenduria e zemrës ia shkrep edhe deri më largë, ku hasedi e nxit pronarin e vetë…

 • Mësyshi dhe shërimi i tij nga këndi islam
  Mësyshi dhe shërimi i tij nga këndi islam

  Pejgamberi alejhi selam ka thënë: Mësyshi është realitet, nëse diçka i paraprinë “Kaderit” caktimit, i paraprinë mësyshi. Luteni Allahun që t’u mbrojë nga mësyshi, sepse mësyshi është realitet. E çfarë është mësyshi? “Mësyshi është shikimi me urrejtje ose simpati i shoqëruar me shprehje vlerësimi, admirimi e lavdërimi. Shikim ky i cili mund të sjellë ndonjë…

Rukje

Shendeti

Peshku ndihmon në mbrojtjen e trurit
Peshku ndihmon në mbrojtjen e trurit

Ekspertët e ushqyeshmërisë ka kohë që bëjnë rekomandimin e konsumimit të së paku dy shërbimeve të peshkut të ujërave të ftohta çdo javë për të ndihmuar mbrojtjen kundër sëmundjeve kardiovaskulare.Një studim i ri tregon se kjo lloj diete ka një ndikim të vogël por të rëndësishëm kundër goditjes në tru (aksidenteve cerebrovaskulare). Rezultatet e hulumtimit…

Me Shume

Sëmundjet

 • Çfarë duhet të konsumojnë anemikët
  Çfarë duhet të konsumojnë anemikët

  -Anemikët duhet të konsumojnë fruta me vitaminë C. -Anemikët duhet të konsumojnë spinaq dhe barëra jeshile. -Fiku, shalqiu dhe luleshtrydhja, efikase për t’u trajtuar. -Anemikët duhet të pinë 150 gram lëng karotash në ditë. -Pacientët duhet të pinë çdo ditë 150 ml lëng të rrepës së kuqe, para buke. -Këshillohet të konsumohet sa më shpesh…

 • Menstruacionet dhe sëmundjet vaginale
  Menstruacionet dhe sëmundjet vaginale

  Disa mund të mendojnë se kthimi tek bimët për kurimin e sëmundjeve është prapambetje dhe kthim mbrapa. Madje disa mund të pyesin : Si mund të përdorim bimë të cilat i përdornin të parët tanë në një kohë që mjekësia ka bërë përparime të mëdha në lidhje me shëndetin dhe ilaçin? Ne , me rolin…

 • Parandalimi dhe mjekimi i gripit
  Parandalimi dhe mjekimi i gripit

  Parandalimi dhe mjekimi i gripit Merrni 25 ml uje zem zem dhe 25 ml vaj te fares se zeze, tundeni ne nje shishe te vogel dhe me kete permbajtje pikoni nga 2 pika ne secilen vrime te hundes 2 here ne dite per 5 dite rresht.

Categories

Archives