Monday, 19/3/2018 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Të fundit

Mjeksia Islame

Mburoja e muslimanit

 • Si te bej magji apo si t’a prishi magjine?
  Si te bej magji apo si t’a prishi magjine?

  Si te bej magji apo si t'a prishi magjine? Shohim sot tek muslimanet qe nuk praktikojn fene Islame qe bejne gabim shume te madh kur ata shkojne tek magjistaret per te kerkuar qe te i bejn magji dikujt per martese,pasuri,shendet,etj. Por problemi me i madh eshte se ata fusin veten ne probleme edhe me te…

 • Per largimin e djajve nag trupi dhe shtepija
  Per largimin e djajve nag trupi dhe shtepija

  Per largimin e djajve nag trupi dhe shtepija Degjoje me kufje cdo dite ose nese din lexim Kurani lexoje ajetet 97/98 (Perseriti shpesh keto ajete,cdo dite) https://www.youtube.com/watch?v=nClb4E_Fv8c

 • Kujdes nga magjia
  Kujdes nga magjia

  Magjia shkakton tumor e kancer. Magjia mund ta mbys njeriun. Magjia mund ta cmend njeriun. Magjia mund te ja humb gjithe biznesin njeriut. (kurre mos mendoni se me magji e rrisni biznesin) Magjia shkaterron familjen. Magjia i ndane ciftet. (mund ta tradhtojne njeri tjetrin shkaku magjise qe kane per ndarje. Magjia mund te shkaktoj abort.…

Rukje

Shendeti

Zhytini duart në uthull dy herë në javë. Ja pse…
Zhytini duart në uthull dy herë në javë. Ja pse…

Kjo është një histori e vërtetë e një gruaje që vuante nga dhimbje të tmerrshme artrirti dhe ajo u përpoq të bënte çdo gjë për të lehtësuar dhimbjen e saj të madhe. Ajo tha se u përpoq t’i shëronte dhimbjet e duarve për disa vite, me medikamente të ndryshme, por pa asnjë sukses. Kështu, ajo…

Me Shume

Sëmundjet

 • Reumatizmi
  Reumatizmi

    Semundje qe shfaqet ne kyçet e gjymtyreve, ne muskuj ose ne pjese te tjera te trupit dhe qe shoqerohet me dhembje, me te therura dhe me enjtje. Shkaqet e semundjeve reumatizmale jane te pergjithshme dhe lokale, klima e ftohe ndikon shume ne rendimin e artrozes.       1- shkak eshte mosha e cila…

 • 13 këshilla për largimin e astmës dhe sinusit
  13 këshilla për largimin e astmës dhe sinusit

  Disa nga këshillat ndihmojnë për kapërcimin e kësaj sëmundje, qoftë e shkaktuar nga cilido faktorë. 1. Lani jastëkët dhe çarçafët me ujë të nxehtë dhe i lini në diell që të marrin rrezet e tij në mënyrë direkte. 2. Mos vendosni tapete në dhomën e të sëmurit, përndryshe duhet t’i pastroni mirë ato vazhdimisht. 3.…

 • Mjalti me arra çka shëron ? ✓
  Mjalti me arra çka shëron ? ✓

  Mjalti me arra çka shëron ? ✓ Arrat në kombinim me mjaltë janë ilaç i fuqishëm natyral, përderisa nuk mund të krahasohet me asnjë ilaç tjetër që merret nëpër barnatore. Ilaç natyral kundër anemisë Të përgatitet një masë prej gjysmë kilogrami mjaltë dhe gjysmë kilogrami arra të bluara dhe lëng nga një limon. Të përzihet…

Categories

Archives