Wednesday, 15/8/2018 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Mjeksia Islame

Mburoja e muslimanit

 • A i ke keto simptoma ? Dije se je i prekur nga magjia (sihri,sehire gjuhe te popullit)
  A i ke keto simptoma ? Dije se je i prekur nga magjia (sihri,sehire gjuhe te popullit)

  Dhimbja e vazhdueshme e kokës dhe e lukthit, vjellja rrallë apo shpesh copa të gjakut, zënia në frymë, mos mbushja me oksigjen, humbje të vetëdijes pa shkak apo edhe për cikrrima të paarsyeshme, shikimi në ëndërr magjistarë dhe gjarpërinjë duke e kafshuar, djersitja, nervozizmi, humbja e vetëdijes, të qajturit, të dridhurit (por) gjatë leximit apo…

 • Llojet e mësyshit
  Llojet e mësyshit

  Llojet e mësyshit: Mësyshi është tri llojësh: Mësysh prej njerëzve, mësysh prej xhindëve dhe mësysh prej kafshëve. Forca e mësyshit dhe hasedit: Mësyshi dhe hasedi kanë një forcë të jashtëzakonshme të cilën nuk arrijnë ta parafytyrojnë dot shumë prej njerëzve, ajo mund të arrijë derisa të thërmojë dhe malet. Muhamedi, sal-lAllahu alejhi ue sel-lem ka…

Rukje

Shendeti

Kjo është receta që mund t’ju ndihmojë nëse doni të lini duhanin
Kjo është receta që mund t’ju ndihmojë nëse doni të lini duhanin

Pjesa më e madhe e atyre që pinë duhan duan ta lënë atë. Pirja e duhanit në mënyrë të konsiderueshme rrit rrezikun e atakut në zemër, kancerit si dhe shumë probleme të tjera serioze shëndetësore. Megjithëse mospirja e duhanit është një proçes që këkon kohë, ekziston një ilaç natyral që mund t’ju ndihmojë ta hiqni…

Me Shume

Sëmundjet

 • Makthi dhe terapia për lekurën e thatë
  Makthi dhe terapia për lekurën e thatë

    Makthi përmirëson lëkurën e thatë Merren 20 gr nga makthi bluhen ose shtypen me diçka të fortë, pastaj përzihet me ujë që të jetë si brumi i bukës këtë përzierje e vendosim në vëndin në të cilën ndodhet lëkura e thatë, lihet në këtë gjëndje për afro 30 minuta më pas fshihet, kjo mënyrë…

 • Sëmundjet e grave dhe lindja
  Sëmundjet e grave dhe lindja

  Sëmundjet e grave dhe lindja Nëse gruaja, kur të fillojnë dhembjet e lindjes, do të merrte një filxhan mjaltë, lindja, me ndihmën e Zotit, do të lehtësohet. Pas lindjen gruaja duhet të marr shumë mjaltë me bukë elbi të shtëpisë. Për cilklim menstrual të rregullt dhe largimin e dhembjeve gruaja duhet të pi një gotë…

 • Çfarë duhet të konsumojnë anemikët
  Çfarë duhet të konsumojnë anemikët

  -Anemikët duhet të konsumojnë fruta me vitaminë C. -Anemikët duhet të konsumojnë spinaq dhe barëra jeshile. -Fiku, shalqiu dhe luleshtrydhja, efikase për t’u trajtuar. -Anemikët duhet të pinë 150 gram lëng karotash në ditë. -Pacientët duhet të pinë çdo ditë 150 ml lëng të rrepës së kuqe, para buke. -Këshillohet të konsumohet sa më shpesh…

Categories

Archives