Monday, 24/10/2016 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Mjeksia Islame

Mburoja e muslimanit

 • Si ti shëroni vet fëmijët tuaj nga mësyshi?
  Si ti shëroni vet fëmijët tuaj nga mësyshi?

          Falënderimet i takojnë Allahut, paqja dhe bekimet e Tij qofshin mbi të Dërguarin e Tij Muhamed, mbi familjen e tij, mbi shokët e tij dhe mbi të gjithë ata që ndjekin rrugën e tij deri në Ditën e Gjykimit! Shumë fëmijë sëmuren nga mësyshi dhe familja e tyre as që kan njohuri…

 • Ilaçet shpirtërore
  Ilaçet shpirtërore

  Ilaçet shpirtërore janë antipodë të vërtetë kundër magjisë dhe magjepsjes, sepse e vërteta është armik i përbetuar i gënjeshtrës. Në të vërtetë asgjë nuk mund t’i luftojë dhe t’i neutralizojë pasojat e këqija dhe të vazhdojë ta mposhtë edhe më tej shpirtligësinë dhe zvetënimin e shejtanëve të pafe më mirë se feja e individëve të…

Rukje

Shendeti

12 Shenjat zbuluese të kancerit të gjirit
12 Shenjat zbuluese të kancerit të gjirit

450 000 vdekje çdo vit, kanceri i gjirit përbën rreth 14 % të gjitha vdekjeve nga kanceri te femrat. - Gati 1.4 milionë gra janë diagnostikuar në mbarë botën me kancer gjirit në vitin 2008. - Në përgjithësi, kanceret e gjirit nuk janë të dhimbshme dhe femrat nuk ndihen jo-mirë me ta. -Kanceri i gjirit…

Me Shume

Sëmundjet

 • Alergjia
  Alergjia

  Alergjia Në një filxhan mjaltë të hedhet vazelinë, vaj trëndafili dhe në mbrëmje të lyhet vendi ku paraqitet alergjia. Veç kësaj, duhet treguar përmbajtje që të mos merren ato që shkaktojn alergji, siç janë shembull vezët, mango. Gjithashtu, përveç lyerjes duhet që për çdo ditë të merret një lugë mjaltë.

 • Kundër gastritit – Sodë buke
  Kundër gastritit – Sodë buke

    Kundër gastritit – Sodë bukeSoda e bukës është shumë e domosdoshme në parandalimin dhe lehtësimin e shumë sëmundjeve, gjithashtu ajo luan një rol tepër të rëndësishëm në trajtimin e gastritit. Përzieni gjysëm luge çaji sodë buke në gotë ujë dhe pijeni. Do të shihni ndryshimet menjëherë.

 • Kundër astmës me gjethe fiku
  Kundër astmës me gjethe fiku

  Gjethet e njoma të fikut kanë veti terapeutike shumë të mira kundër sëmundjes së astmës (astmë: sëmundje e karakterizuar nga vështirësi në frymëmarrje.) Në këto raste: Merren 1-2 gjethe të freskëta dhe zihen në 200 ml. ujë gjersa të mbetet gjysma e sasisë së ujit. Lëngu i fituar pihet në darkë para gjumit, ose në…

Categories

Archives