Saturday, 20/1/2018 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Të fundit

Mjeksia Islame

Mburoja e muslimanit

 • LUTJE NGA KUR’ANI Famëlartë
  LUTJE NGA KUR’ANI Famëlartë

  LUTJE NGA KUR'ANI Famëlartë "O Zot, më fal nga ana Yte pasardhës të mirë, vërtet, Ti je Dëgjues i lutjes". (Ali Imran: 38) "O Zot, mos më le të vetmuar, se Ti je trashëguesi më i miri (pas çdokujt)". (El-Enbija: 89) "Nuk ka hyjni pos Teje. Ti je i pastër, nuk ke të meta. Unë i bëra…

 • Mjekohu me Kuranin Famélarté!
  Mjekohu me Kuranin Famélarté!

  Mjekohu me Kuranin Famélarté! Si te sherohemi nga sihri. Hasedi. Msyshi dhe prekja e cytja e shejtaneve duke mos shku te ndonje hoxhe por duke bere vet rukje me qellim ruajtjen e tevekulit dhe hyrjen ne xhenet pa llogari sikurse hadithi qe ka ardh nee lidhje me ata qe nuk kerkojn me ju bo rukje…

 • Surja el Bekare dëgjoje për cdo sëmundje shpirtërore
  Surja el Bekare dëgjoje për cdo sëmundje shpirtërore

  Surja el Bekare - Dëgjoje për cdo sëmundje shpirtërore Cdo ditë derisa sa të shihni që jeni sheruar ... Depresion,stres,ankth,pagjumesi,gjum i tepert,lodhje etj. Transmetohet nga EbuHurejreja se i Dërguari i All-llahut Salallahu alejhi ve selem ka thënë: “Mos i bëni shtëpitë tuaja varreza, sepse vërtetë shejtani ik prej asaj shtëpie në të cilën lexohet sureja el…

Rukje

Shendeti

Vaji i peshkut dhe sojës, të bëjnë mirë për zemrën
Vaji i peshkut dhe sojës, të bëjnë mirë për zemrën

Vaji i peshkut dhe sojës, të bëjnë mirë për zemrënNivelet e acideve yndyrore omega-3 ndikojnë në uljen e rrezikut për vdekjet e papritura. Gjithsesi, mekanizmat kardiovaskulare mbrojtëse të omega-3 ende nuk njihen. Një studim i ditëve të fundit ka arritur të vlerësojë ndryshimet në frekuencën kardiake (HRV), një masë e funksioneve anatomike kardiake, te një…

Me Shume

Sëmundjet

 • Shiriti i derrit dhe kurimi i tij
  Shiriti i derrit dhe kurimi i tij

  Shiriti i derrit eshte nje semundje e rende e cila prek zakonisht konsumuesit e mishit te derrit.Krijuesi i gjithshkaje e ka ndaluar ngrenien e tij ne bibel dhe ne Kuran.Shkaqet jane te shumta, nje prej tyre eshte shiriti i derrit.Eshte shume i gjate ne fund ka nje koke me tre nyje me madhesi pak me…

 • TUMOR NE STOMAK
  TUMOR NE STOMAK

  Gjeja e pare qe duhet bere eshte ndryshimi i ushqyerjes dhe menyres se jeteses sepse kjo menyre jetese qe ka bere e ka cuar ne tumorr ne stomak. Le ti marrim me rradhe. Pastrimi i organeve. Duhet te pastrohen ne dy menyra: te pergjithshme qe behet cdo muaj dhe te perhershem qe behet cdo dite.…

 • Gurët në veshka
  Gurët në veshka

  Gurët në veshka janë masa të forta kristali me forma dhe përmasa të ndryshme që formohen brenda sipërfaqes së veshkave. Ato zakonisht janë të përbëra nga kalciumi, fosfati dhe acidi urik (urik acidi) dhe ndryshojnë në përmasa nga 2 mm deri në 12 mm. Si formohen ato? Gurët në veshka formojnë substanca të caktuara në…

Categories

Archives