Tuesday, 24/1/2017 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame
Tirana
0C

Mjeksia Islame

Mburoja e muslimanit

 • Lutje që të këndjellë
  Lutje që të këndjellë

  Lutje që të këndjellë ??? ????? ??? ???????? ?????????? ???????????? ???????? ??? ??????? ??????? ?? ??? ????????? ????? ???????? ???????? ?????? Ja Hajju ja Kajjumu bi rahmetike estegithu aslih li she`ni kul-lehu ve la tekilni ila nefsi tarfete ajnin. O i Gjallë përgjithmonë, O Mbikëqyrës i çdo gjëje, me mëshirën Tënde kërkoj ndihmë, ma përmirëso…

 • Këto dy sure kanë një ndikim të habitshëm në mbrojtjen e Allahut të Lartësuar për largimin e shejtanit dhe mbrojtjes prej tij
  Këto dy sure kanë një ndikim të habitshëm në mbrojtjen e Allahut të Lartësuar për largimin e shejtanit dhe mbrojtjes prej tij

  Leximi i dy sureve (Felekun dhe Nas), këto dy sure kanë një ndikim të habitshëm në mbrojtjen e Allahut të Lartësuar për largimin e shejtanit dhe mbrojtjes prej tij. Prandaj Pejgamberi -salallahu alejhi ue selem- ka thënë: “Nuk mbrohet ndokush që kërkon mbrojtje më mirë se sa me këto dy sure”, si dhe e përmendëm…

 • Pyetje për shërimin Islam
  Pyetje për shërimin Islam

  Pyetje për shërimin Islam Hoxhë i nderuar: Ndiej ngushtim dhe shqetsim të madh gjatë natës,kam rendim pas kokes,flej shumë pak, dhe kur zgjohem nga ai gjume i paket ,zgjohem i lodhur sikur te kisha fjetur kohe të gjatë,kur dal nga shtëpia ime jam me i qetë shpirtërisht,psiqikisht, fizikisht dhe flej mirë kur fleje tek ndonjë…

Rukje

Shendeti

ËMBËLSIRË NUTRITIVE ME HURMA E CILA REKOMANDOHET GJATË DIETAVE TË SHËNDETËSHME!
ËMBËLSIRË NUTRITIVE ME HURMA E CILA REKOMANDOHET GJATË DIETAVE TË SHËNDETËSHME!

  Arsye e mirë për ta konsumuar kur ndjejmë nevojë për shije të ëmbël gjatë ditës, sepse nuk përmbanë aditiv artificial, ngjyrues artificial, yndyra të ngopura dhe të hidrogjenizuara, sheqer artificial, ngjyrues artificial etj. Është tërësisht natyrale nga frytet e bimëve. NEVOITEN: ?Hurma, ?Vaj kokosi ?Bajame ose arra ?Fistikë Përgatitja është e thjeshtë: preni hurmat…

Me Shume

Sëmundjet

 • Zbuloni me kohë sëmundjet e veshkave
  Zbuloni me kohë sëmundjet e veshkave

  Shenjat dhe simptomat: 1. Sistemi tretës: Anoreksi, pështjellim, të vjella. 2. Gjaku: hemorragji si pasojë e keqfunksionimit të trombociteve. 3. Çrregullime të volumit intravaskular që janë pasojë e humbjes së aftësisë të veshkave për të rregulluar përqendrimin e urinës. 4- Anemia është pasojë e mosprodhimit të eritropoetinës. 5-Djersitje e vazhdueshme. 6-Fryrje e trupit. 7-Ethe. 8-Dobësi.…

 • Për shërimin nga gajasura – mekja
  Për shërimin nga gajasura – mekja

   Për shërimin nga gajasura – mekja – [frymëmarrjes me ndërprerje nga lodhja] dhe frymëmarrjes me vështirësi [gulçimit]: Ibnul Kajjimi ka thënë: Nëse pihet një sasi e vogël e kokrrës së zezë me ujë, ndihmon nga gajasura dhe frymëmarrja me vështirësi [tarentula].

 • Gurë në veshka, në tëmth dhe në kanalin e urinës
  Gurë në veshka, në tëmth dhe në kanalin e urinës

  Gurë në veshka, në tëmth dhe në kanalin e urinës 1/4 kg fara Habe Seude 1/4 kg mjalt Habe Seude Bluhen mirë farat e zeza dhe përzihen me mjaltin e kokrrës së zezë [Habe Seude] dhe dy lugë nga kjo përzierje i hedhim në një gotë të mbushur përgjysëm më ujë të ngrohtë shoqëruar me…

Categories

Archives