Friday, 21/7/2017 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Të fundit

Mjeksia Islame

Mburoja e muslimanit

 • 10 Shenjat e goditjes nga magjia?
  10 Shenjat e goditjes nga magjia?

  Shenjat e goditjes nga magjia janë të shumta dhe ndryshojnë sipas personit. Ndodh edhe që të mos ketë fare shenja ose mos të jenë të dukshme tek ata persona të cilët janë besimtarë të mirë dhe të kapur fort pas fesë, dhe ndikimi i magjisë te ata është shumë i dobët për shkak të lidhjes…

 • Dua shqip për prishjen e magjisë
  Dua shqip për prishjen e magjisë

  O Zot, magjinë nuk mund ta prish kush pos Teje, i Lartësuar qofsh dhe nyjet nuk i zgjidh kush pos Teje, i Lartësuar qofsh. O Zot, nuk bëhet magjia pos me lejen dhe dijen Tënde dhe nuk prishet ndryshe pos me lejen dhe fuqinë Tënde, O Zot, prishi të gjitha magjitë, O Zot, prishi të…

 • Si të bëjmë dua që të na e pranoj Allahu?
  Si të bëjmë dua që të na e pranoj Allahu?

  Prej shkaqeve qe e bejne duane (lutjen), te meritoje pranim tek Allahu eshte: Hapja e saj (duase) me falenderim dhe madherim ndaj Allahut, duke shfaqur dobesine pamundesine dhe pergjerimin e plote ndaj Tij. - Musai (alejhi selam) pasi i ndihmoi dy vajzat qe tu jepnin uje bagetive, shkoi tek hija e nje peme, dhe i’u…

Rukje

Shendeti

Vitaminat dhe mineralet që përmban shalqiri
Vitaminat dhe mineralet që përmban shalqiri

Shalqiri është një burim i mirë i vitaminës C, dhe gjithashtu një burim i mirë i disa vitaminave te tjera dhe mineraleve. Vitamina C: Një antioxidant që është thelbësore për shëndetin e lëkurës dhe funksionin imunitar Kaliumi: Mineral që është i rëndësishme për kontrollin e presionit të gjakut dhe të shendetit te zemrës.Bakri: Një mineral…

Me Shume

Sëmundjet

 • Apandesiti, shenjat dhe kurimi
  Apandesiti, shenjat dhe kurimi

  Apandesiti, shenjat, kurimi Apandesiti akut është inflamacioni i papritur i një organi të ashtuquajtur në latinisht appendix vermiformis. Më shpesh shfaqet tek moshat e reja dhe pothuajse njëlloj tek të dy gjinitë. Ku gjindet Apandesiti? Apandesiti gjendet në anën e djathtë poshtë barkut në fillim të zorrëve të trasha. Është një organ në formë kanali…

 • Cka të përdorim për tu mbrojtur nga sëmundje të ndryshme ?
  Cka të përdorim për tu mbrojtur nga sëmundje të ndryshme ?

      Cka të përdorim për tu mbrojtur nga sëmundje të ndryshme ? Për tu mbrojtur nga semundje te ndryshme Pesëmbëdhjetë minuta para mëngjesit dhe darkës, merret një lugë e vogël e farës së zezë dhe hidhet në një gotë të mbushur përgjysmë me ujë të vakët dhe më pas hidhet një lugë e madhe…

 • Për shërimin e sëmundjeve gjinekologjike dhe obstetrike
  Për shërimin e sëmundjeve gjinekologjike dhe obstetrike

  Për shërimin e sëmundjeve gjinekologjike dhe obstetrike: Jensonit [lloj marulle] të vluar dhe të ëmbëlsuar me mjaltë, i shtojmë një lugë të vogël me vaj të kokrrës së zezë dhe pihet 5 herë në ditë gjatë periudhës prej 40 ditësh. Preferohet përdorimi i vajit të kokrrës së zezë me çdo pije të nxehtë për të…

Categories

Archives