Friday, 28/4/2017 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Të fundit

Mjeksia Islame

Mburoja e muslimanit

 • Mos flej para se ti drejtohesh Krijuesit me këto tri lutje!
  Mos flej para se ti drejtohesh Krijuesit me këto tri lutje!

      Mos flej para se ti drejtohesh Krijuesit me këto tri lutje! O Zoti im,ma mundëso të pëndohem sinqerisht para vdekjes. O Zoti im,Rrotullues i zemrave,bëje të qëndrushme zemren time në fenë tënde. O Zoti im,të lus që fundi im në këtë botë të jetë i mirë. Amin! Hoxhe Musli Zymberi

 • Shtëpitë e tmerrit dhe fantazmave- Largimi i xhinëve prej shtëpive të banuara
  Shtëpitë e tmerrit dhe fantazmave- Largimi i xhinëve prej shtëpive të banuara

    Shpeshherë ndodhë që xhinët të banojnë në ndonjë shtëpi, dhe banorëve të saj u shkaktojnë probleme të shumta. Papritmas shtëpia shndërrohet në shtëpi tmerri, fluturojnë enët, shkatërrohen orënditë, ndizen teshat... etj. Në një ligjeratë dijetari Ahmed El Kattan thotë: "M'u ankua një person se në shtëpinë e tij të re, dikush po ua shndërron…

 • Duaja qe të mos marrin mësysh
  Duaja qe të mos marrin mësysh

  Pejgamberi [alejhi selam] ka thënë: “Me të vërtetë mësyshi është realitet.” Poashtu ka thënë: “Shumica e ummetit tim do të vdesin nga pasojat e mësyshit.” Andaj luteni Allahun të ju mbrojë nga mësyshi sa herë që merrni pjesë në ndonjë tubim apo ku jeni në qendër të vëmendjes. Lutja e transmetuar për mbrojtje nga mësyshi…

Rukje

Shendeti

Patatja
Patatja

Patatja Dobitë kuruese Patatja ndikon në uljen e kolesterolit në gjak, duke ndikuar në metabolizmin e kësaj substance dhe kjo kryesisht në sajë të përmbajtjes së lartë të vitaminës C. Ka gjithashtu të dhëna eksperimentale se patatja ka vetinë të rrisë prodhimin e acetilkolinës në organizëm, e cila zgjeron enët e gjakut, duke ulur tensionin…

Me Shume

Sëmundjet

 • Kombinim kunder etheve dhe gripit
  Kombinim kunder etheve dhe gripit

  Kombinim kunder etheve dhe gripit Merr 1grusht arra, 1lug gjelle zengjibil, 1grusht kikirika, 50gr fara te zeza dhe hudhi ne 250gr mjalte bagremi, me pas i merr 3limona dhe nxjerr lengun e tyre dhe hudh te gjitha ne nje vend i perzien mire dhe fillo konsumo 3 deri 5 here ne dite. Nuk do keni…

 • Për shërimin e migrenës
  Për shërimin e migrenës

  Për shërimin e migrenës [dhimbjes së gjysmës së kokës apo fytyrës]: Merret një sasi e lëngut të karafilit të bluar dhe pak vaj i kokrrës së zezë duke i përzier mirë me miell elbi derisa duke i shtuar mjaltë bëhet si brumë. Kjo materie e përfituar vendoset në vendin e dhimbjes dhe shtrëngohet me ndonjë…

 • Temperatura e lartë
  Temperatura e lartë

  Temperatura e lartë ulet me çaj sherebele Bima e sherebelës është një bimë, që shërben jo vetëm për qetësim apo për kurimin e disa sëmundjes, por shumë lehtë ajo mund të ulë edhe temperaturën e lartë. Çaji i përgatitur nga bima e sherbelës mund të pihet çdo mëngjes esëll dhe në mbrëmje vonë. Këshillohet të…

Categories

Archives