Thursday, 24/5/2018 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Mjeksia Islame

Mburoja e muslimanit

 • Pyetje për shërimin Islam
  Pyetje për shërimin Islam

  Pyetje për shërimin Islam Hoxhë i nderuar: Ndiej ngushtim dhe shqetsim të madh gjatë natës,kam rendim pas kokes,flej shumë pak, dhe kur zgjohem nga ai gjume i paket ,zgjohem i lodhur sikur te kisha fjetur kohe të gjatë,kur dal nga shtëpia ime jam me i qetë shpirtërisht,psiqikisht, fizikisht dhe flej mirë kur fleje tek ndonjë…

 • Drejtohu Allahut sa më shpesh me këtë lutje
  Drejtohu Allahut sa më shpesh me këtë lutje

  Drejtohu Allahut sa më shpesh me këtë lutje: "O Allahu im kërkoj mbrojtjen Tënde nga pikëllimi dhe shqetësimi, kërkoj mbrojtjen Tënde nga dobësia e përtacia, kërkoj mbrojtjen Tënde nga koprracia dhe frika, po ashtu kërkoj mbrojtjen Tënde nga borxhet e tepërta dhe nënshtrimi i njerëzve" Kështuqë nëse e përsërit këtë thënje profetike më shpeshë dhe…

 • Shërimi i SAR’AS
  Shërimi i SAR’AS

  Sar'a është sëmundje shpirtërore e cila rrjedh (buron) nga ndikimi (prekja) i xhinit-shejtan (të marrit ograk) ku i sëmuri çdoherë nuk është i vetëdijshëm për fjalët e tij që i flet, psikikisht është i desekuilibruar, nuk mund të mbajë mend, fizikisht nuk është stabil dhe nuk mund të kontrollohet në lëvizjet dhe veprimet. Kjo është…

Rukje

Shendeti

Këshilla e plakut! Për djemtë e tij
Këshilla e plakut! Për djemtë e tij

Këshilla e plakut! Një njeri kur arriti moshën e pleqërisë i mblodhi djemtë e tij dhe u tha: - O djemtë e mi! Unë arrita pleqërinë dhe nga gjithë këto vite kam nxjerrë shumë mësime, prandaj o djemtë e mi, para se të vdes, dëshiroj t’ju këshilloj. - Djemtë e mi! Kjo botë është kalimtare…

Me Shume

Sëmundjet

 • Disa faktorë të prishjes së dhëmbëve
  Disa faktorë të prishjes së dhëmbëve

  GJENEZA - ?sht? faktori m? kryesor q? ndikon n? prishjen e dh?mb?ve  na  ?sht? e njohur q? n?qoft?se nj? familje ?sht? e atakuar m? tep?r nga kariesi ka mund?si q? edhe antar?t  ,pasardh?s t? trash?gojn t? njejt?n sh?mundje. GJINIA - n? baz? t? t? dh?nave nga  shoqata e stomatologëve ,dh?mb?t te gjinia femërore jan? m? t? atakuar …

 • Keni ngushtim te eneve te zemres ? (Foto porosi)
  Keni ngushtim te eneve te zemres ? (Foto porosi)

  Terapi natyrale per hapje te eneve te gjakut ne vend te Angioplastise dhe by pass-it. Leng Limoni - 1 filxhan caji Leng Xhenxhefili - 1 filxhan caji Leng Hudhre - 1 filxhan caji Leng Molle - 1 filxhan caji Pergatitja: Perzieji te gjithe perberesit dhe ziej ne zjarr te lehte, kur te arrije sasia e…

 • Tumori në stomak
  Tumori në stomak

  Gjeja e pare qe duhet bere eshte ndryshimi i ushqyerjes dhe menyres se jeteses sepse kjo menyre jetese qe ka bere e ka cuar ne tumorr ne stomak. Le ti marrim me rradhe. Pastrimi i organeve. Duhet te pastrohen ne dy menyra: te pergjithshme qe behet cdo muaj dhe te perhershem qe behet cdo dite.…

Categories

Archives