Tuesday, 23/5/2017 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Çaj i gjelbër me xhenxhefil


Çaj i gjelbër me xhenxhefil


 

Çaj i gjelbër me xhenxhefil

• Zvogëlon rrezikun e kancerit.
• Zvogëlon nivelin e kolesterolit në gjak dhe kështu minimizon rreziqet e sulmit në zemër.
• Ndihmon në humbjen e peshës, vonon shenjat e plakjes së rrudhave, freskon trupin dhe lëkurën.
• Përmban vitaminë C, e cila mbron nga diabeti.
• Nuk shkakton pagjumësi si çaj i zi.
• Burimi i energjisë, ndihmon tretjen e ushqimit, redukton gazrat, zbut sistemin nervor.

Një shkrim tjetër i dobishëm  Hithra një mundësi e mirë për të fituar energji
Tags:

Categories

Archives