Friday, 20/10/2017 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Britani: Muslimani drejtues autobusi shpëton jetën e një gruaje britanike shtatzënë

Britani: Muslimani drejtues autobusi shpëton jetën e një gruaje britanike shtatzënë

muslimani

Gazetat britanike në titujt e tyre kanë nxjerrë emrin e Sajjad Shariff, shofer autobusi musliman britanik, pasi shpëtoi jetën e një gruaje britanike shtatzënë në Londër në momentin e lindjes së foshnjës së saj në autobus natën.

Shoferi i autobusit evakuoi pasagjerët dhe thirri një ambulancë, por për shkak të mungesës së ambulancës në dispozicion, u vonua për tridhjetë minuta, shoferi e mori gruan duke e shoqëruar deri në spital për të lindur në gjendje të mirë shëndetësore. /krenaria/

Një shkrim tjetër i dobishëm  Ministri libanez: E rrënoj Qaben për Bashar al-Assadin

Categories

Archives