Saturday, 23/9/2017 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Breshkë gjigante në breg të detit të Shëngjinit

Breshkë gjigante në breg të detit të Shëngjinit

Një breshkë e rrallë me përmasa 1 metër është gjetur në afërsi të Kunes në Shëngjin. Prania e saj ka tërhequr vëmendjen e mbarë turistëve të pranishëm, të cilët me kureshtje janë afruar për ta parë.

breshke gjigante

Breshkat detare janë specie të rralla në Shqipëri dhe aq më tepër një breshkë e këtyre përmasave. /albeu/

Një shkrim tjetër i dobishëm  Tiranë, rrihet për vdekje 53-vjeçari, shkaku gërvishtja e makinës

Categories

Archives