Tuesday, 30/5/2017 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Besim Hoti, zëvendësdrejtor i Policisë në veri


Besim Hoti, zëvendësdrejtor i Policisë në veri


Zëdhënësi i policisë për rajonin e Mitrovicës, Besim Hoti, është emëruar zëvendësdrejtor i Policisë së Kosovës për rajonin e veriut të vendit.

hoti

Lajmin e ka konfirmuar për Kosovapress edhe vetë kapiteni Hoti.

 

“Po është e vërtetë. Prej dje zyrtarisht jam caktuar në pozitën e zëvendës drejtorit për katër stacionet në veri të vendit”, ka thënë shkurt Hoti.

Ndryshe, ky emërim është bërë në përputhje me marrëveshjen e 19 prillit ndërmjet kryeministrit, Hashim Thaçi dhe atij serb, Ivica Dacic, sipas së cilës zv drejtori i Policisë së Kosovës për veriun duhet të jetë shqiptar.

Një shkrim tjetër i dobishëm  Mos i votoni ata që po e shkatërrojnë këtë shtet (VIDEO)

Categories

Archives