Sunday, 17/2/2019 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame
Tirana
0C

BAR BLETEBAR BLETE

bar blete
BAR BLETE

Ka veti qetesuese ndaj neurozes, stresit dhe depresionit, kunder pagjumesise dhe lodhjes nervore, largon fryrjen dhe gazrat ne zorre, permioreson punen e melcise, temthit, stomakut, rregullon neurozat kardiake dhe lehteson dhimbjet e migrenes dhe marramendjen.

Perdorimi: Në një enë hidhet 1 lugë (e mesme) Melissa Officinalis/Bar Blete, përvëlohen me 1 gotë ujë të valuar, ena mbyllet me kapak dhe lihet në qetësi 10 minuta. Kullohet dhe gjatë ditës mund të pihen 3-5 gota të tilla para ose pas buke.