Tuesday, 19/6/2018 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Mjeksia Islame

Mburoja e muslimanit

 • DUAJA – KUR NDIEJMË DHEMBJE A NGACMIME NË TRUP
  DUAJA – KUR NDIEJMË DHEMBJE A NGACMIME NË TRUP

  KUR NDIEJMË DHEMBJE A NGACMIME NË TRUP Pejgamberi (salall-llahu alejhi ue selem) thotë: "(Kur ndokush nga ju ndien ngacmime e dhembje në trup) le ta vendosë dorën e tij mbi vendin që ndien dhembje e të thotë: ﺑﺳﻡ الله، ﺑﺳﻡ الله، ﺑﺳﻡ الله، ﺃﻋﻭﺫ ﺑﺎﻟﻠہ ﻭﻗﺩﺭﺗﻪ ﻣﻥ ﺷﺭ ﻣﺎ ﺃﺟﺩ ﻭﺃﺣﺎﺫﺭ " BISMIL-LAH, BISMIL-LAH, BISMIL-LAH.…

 • Shenjat e mesyshit por edhe magjise
  Shenjat e mesyshit por edhe magjise

  Shenjat e mesyshit por edhe magjise: Hapja e gojes vazhdimisht, gropesine kur nuk eshte i ngopur, panderprere; kruajtja; peshtyerja panderprere; pucrrat ne trup; shenja ne forme syri ne trup; temperatura pa shkak ose te ftohtet pa shkak; ngushtimi i gjoksit; pertacia dhe keputja; ngacmimet (vesveset) ne koke; shendoshja e tepert tek ai qe nuk ha…

 • A ekziston në të vërtetë mësyshi dhe si të mbrohemi nga ai?
  A ekziston në të vërtetë mësyshi dhe si të mbrohemi nga ai?

    A ekziston në të vërtetë mësyshi dhe si të mbrohemi nga ai?   Pyetja: Selam alejkum! Desha t’ju bëj një pyetje për mësyshin, se a ekziston në të vërtetë dhe si të mbrohemi nga ai. Faleminderit. Allahu ju shpërbleftë! Përgjigjja: Falënderimet i takojnë Allahut, paqja dhe bekimet e Tij qofshin mbi të Dërguarin e…

Rukje

Shendeti

Sëmundjet

 • Ilaç natyral për shërimin e pagjumësisë [insomnisë]
  Ilaç natyral për shërimin e pagjumësisë [insomnisë]

    Për shërimin e pagjumësisë [insomnisë] Për shërimin e pagjumësisë [insomnisë]: “Gotës me qumësht të ëmbëlsuar me mjaltë i shtohet një lugë e kokrrës së zezë dhe pihet.” Profeti Muhamed (a.s.) gjithmonë i ka këshilluar muslimanët të kujdesen për shëndetin e tyre dhe, si një doktor i vërtetë i ka dhënë zgjidhje sëmundjeve të ndryshme.…

 • Kundër dhimbjeve të kokës
  Kundër dhimbjeve të kokës

  Kundër dhimbjeve të kokës Një lugë [kafeje] çumçakiz arab hidhet në një gotë me çaj kamomili të zier duke u shoqëruar me një lugë [gjelle] mjalt të farës së zezë pihet sa herë qe kemi dhimbje koke.

Categories

Archives