Wednesday, 18/1/2017 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Arresti i Morsit zgjatet edhe për 30 ditë


Arresti i Morsit zgjatet edhe për 30 ditë


mursi

Autoritetet gjyqësore egjiptiane ia kanë zgjatur paraburgimin kryetarit të rrëzuar padrejtësishtMohamed Morsi edhe për 30 ditë, transmeton Reuters.

Ushtria e rrëzoi Ishpresidentin Morsi nga pushteti më 3 korrik.

Ai gjendet në një lokalitet të panjohur me akuzën për spiunim dhe vrasje.

Paraburgimi iu zgjat pasi që ushtria brutalisht ka shuar protestat në vend të cilat kanë marrë mbi 2000 jetë njerëzish./koha/

image_pdf
Një shkrim tjetër i dobishëm  Erdogan: Turqia është bërë një shpresë për të shtypurit

Categories

Archives