Monday, 24/10/2016 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Arabi Saudite – 18 të arrestuar për spiunazh, në mesin e tyre iranian dhe libanez


Arabi Saudite – 18 të arrestuar për spiunazh, në mesin e tyre iranian dhe libanez


arabiaZyrtarët thonë se këta persona kishin mbledhur informata për një vend të huaj – të pa identifikuar – në objekte e instalime të rëndësishme saudite.

Autoritetet në Arabinë Saudite kanë arrestuar 18 persona, përfshirë një iranian dhe një libanez, nën dyshime për spiunazh.

Ministria e brendshme thotë se 16 të tjerë të dyshuar janë sauditët. Ata u arrestuan gjatë bastisjeve në katër rajone në të gjithë vendin.

Zyrtarët thonë se këta persona kishin mbledhur informata për një vend të huaj – të pa identifikuar – në objekte e instalime të rëndësishme saudite.kohaislame/

image_pdf
Një shkrim tjetër i dobishëm  SHBA-të e dënojnë ashpër deklaratën e Erdoganit

Categories

Archives