Thursday, 18/10/2018 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame
Tirana
0C

A e ke ditur ?A e ke ditur ?

zemra

Muhamedi,- salallahu alejhi ue selem!,- ka thënë:
” Në trup gjendet një copë mishi, nëse ajo është e mirë, i tërë trupi është i mirë, nëse ajo është e prishur, i tërë trupi është i prishur.
Kjo copë mishi është zemra.”
(Buhariu dhe Muslimi).