Friday, 24/3/2017 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

60% e egjiptianëve duan president civil


60% e egjiptianëve duan president civil


Qendra Ibnu Haldun në Egjipt, gjatë një sondazhi të zhvilluar rreth presidentit të ardhshëm të vendit, pa se 61 % e egjiptianëve duan një president civil, 30 % donin një president me të shkuar ushtarake dhe vetëm 10% donin një president që shërben akoma në ushtri.

egjipt civil
Sipas burimeve të vetë qëndrës, pritshmëritë ishin të tilla që populli, sidomos në këto kohë tranzicioni, do të preferonte një president ushtarak për të udhëhequr vendin./kohaislame/

Një shkrim tjetër i dobishëm  VIDEO: Helmimi me gaz sarin në Siri, numri i viktimave shkon në 1100

Categories

Archives