Sunday, 28/5/2017 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

5 Këshilla -Si të luftoni sëmundjet e zemrës


5 Këshilla -Si të luftoni sëmundjet e zemrës


[5] Këshilla -Si të luftoni sëmundjet e zemrës..

1-Pakësoni ushqimet me yndyrë, shtoni perimet dhe frutat e freskëta në dietën tuaj.
2-Bëni çdo ditë të paktën 30 minuta ecje.
3-Bëni çdo ditë të paktën 15 minuta ushtrime vullnetare.
4-Evitoni, alkoolin, duhanin.
5-Takojeni 5 herë në ditë Zotin tuaj duke kryer 5 kohët e namazit, që zemra juaj të ndjej gëzim.

 

Një shkrim tjetër i dobishëm  Me 7 tipesha të grave mos u marto!

Categories

Archives