Monday, 10/12/2018 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

5 dobitë kryesore të avokados5 dobitë kryesore të avokados

avokado

Avokado
1. Eshte e pasur me yndyrera te shendetshme dhe mundeson djegjen e yndyrerave trupore dhe renien ne peshe.
2. Parandalon dhe mjekon artritin.
3. Redukton dhe freskon moshen.
4. E pasur shume me Vitamina A,C,K dhe B6.
5. E pasur shume me fibra, kalium dhe acid folik.