Quinta-feira, 23/5/2019 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

4 menyrat e thejshta si ti hiqni qafe puçrrat brenda natës4 menyrat e thejshta si ti hiqni qafe puçrrat brenda natës

Disa mënyra për të hequr qafe puçrrat brenda natës

1. Vitamina E
Hapni një kapsulë të vitaminës E dhe lëreni për 10 minuta ose gjatë natës.

2. Vendos pak akull mbi të
Kur keni nevojë për të reduktuar skuqjen dhe inflamacionin, vendosni pak akull në një copë pëlhure dhe mbajeni atë mbi puçrrën tuaj për 10 minuta.

3. Përdorni uthull
Para se të shkoni në shtrat, përzieni një pjesë të uthullës së mollës me një pjesë të ujit. Lyeni një pambuk, aplikojeni në puçërr dhe vendosni një leukoplast mbi të.

4. Tako një dermatolog
Nëse vazhdoni të keni probleme të lëkurës, është më mirë të takoni një dermatolog.

Burimi: familyshare
©gatuajshendetshem/a.c./

(Visited 29 times, 1 visits today)
Top