Tuesday, 23/5/2017 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

?aj per kollen dhe astmen


?aj per kollen dhe astmen


caj kolla astma

Ky caj eshte mjaft efikas per pastrimin e mushkrive. Perzierja bimore qeteson kollen, pastron mushkrite, rrallon dhe lehteson krizat e astmes, lufton mykun e krijuar nga perdorimi i antibiotikeve.

Perberesit: Lule bliri, agulice, thunder mushke, dafine, zhumbrice.

Perdorimi: Ne 3 gota uje ziejme 2 luge (supe) me bimen per 2-3 min. Kullohet dhe pihet gjate gjithe dites.

Perdorimi i cajit nuk ka efekte anesore.

Një shkrim tjetër i dobishëm  Primula veris-officinalis - L. (agulice,lulpranvere)
Tags:

Categories

Archives